Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku politologia, specjalność administracja samorządowa oraz administracja europejska.
Mam ponad 10-letnie doświadczenie w pracy administracyjnej związanej głównie z pozyskiwaniem dotacji unijnych i krajowych, koordynowaniem projektów i rozliczaniem grantów. Od 10 lat pozyskuję też dotacje dla stowarzyszeń, z którymi współpracuję lub jestem ich członkiem. Posiadam 6-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacją pozarządową (kierownik biura/prezes zarządu) oraz 4-letnie w zarządzaniu gminą (wójt w kadencji 2014-2018).
Specjalizuję się w przygotowaniu koncepcyjnym, sporządzaniu dokumentacji aplikacyjnej, koordynacji oraz rozliczaniu wniosków o dofinansowanie ze środków m.in.: PROW 2014-2020, WRPO, FIO, WFOŚiGW, programów rządowych, PISOP, Wielkopolska Odnowa Wsi, samorządowych otwartych konkursów ofert i innych. Dla swoich Klientów w pierwszym roku działalności firmy pozyskałam ponad 1 mln złotych dofinansowania.
Jako właściciel firmy DUOS Renata Gembiak-Binkiewicz bazuję na wieloletnim doświadczeniu w doradztwie dla firm, instytucji i osób prywatnych. Doradzam w różnorodnych dziedzinach - głównie jak zdobyć fundusze na inwestycje i projekty miękkie, jak motywować zespół do działania i w jaki sposób dbać o dobry wizerunek firmy/stowarzyszenia w mediach i Internecie.

1 mln złotych pozyskany dla Klientów

6 lat zarządzania ponad 8-milionowym projektem LGD Kraina 3 Rzek​

10 lat pracy dla lokalnych stowarzyszeń

50 koordynowanych inwestycji w latach 2014-2018